Dobierz sukienkę do sylwetki

Sporo kobiet ma problem z dobraniem odpowiedniej sukienki. Powodem tego jest przede wszystkim niewiedza i nieświadomość własnej figury. Powoduje to, że nie wiedzą co mają podkreślić, a co delikatnie zatuszować. Dlatego ważną rzeczą jest dokładne poznanie swojej figury. Trzeba się przekonać się w czym będzie się wyglądać korzystnie, a co niestety doda nam kilogramów . Ważny jest nawet nasz wzrost. Dla niskich kobiet sukienki będą zdecydowanie się różnić od tych dla kobiet wysokich .
Mamy kilka typów sylwetek. Jedną z nich jest sylwetka typu JABŁKO. To bardzo trudny typ sylwetki . Cechy Kobiety JABŁKO to płaska pupa, brzuch większy od piersi , szczupłe nogi i piersi średniej wielkości, brak wcięcia w talii. Przy takiej figurze należy unikać zabudowanych dekoltów, tylko wybiertać te w kształcie litery V, które optycznie wyszczuplą. Wybieramy proste kroje, które nie mają falban i dodatkowych zdobień. Należy unikać też sukienek rozkloszowanych, które nieświadomie mogą dodać nam kilogramów. Najlepsza długość sukienki, to długość do kolan, co podkreśli smukłe nogi. Dobrze również wykorzystać dodatki np.pasek i nim podkreślić talię i zamaskować brzuszek.
Kolejny typ sylwetki to ODWRÓCONY TRÓJKĄT. W tej figurze charakterystyczna jest rozbudowana górna część ciała, czyli szersze ramiona aniżeli biodra.Powinniśmy się wtedy zdecydować na mocno rozkloszowany dół, baskinki lub falbany. By ukryć szerokie ramiona nie zakładajmy cienkich ramiączek, mocnych zdobień, a także dekoltówów które je odsłania.
Następny typ to PROSTOKĄT. Jest to sylwetka, w której jest bardzo zbliżona szerokość ramion i bioder, a zarzem brak wcięcia w talii. Określa się tą sylwtkę jako męską i dlatego musimy wybrać taką sukienkę , która doda kształtów im kobiecości i uwydatni biodra i podkreśli talię. Wszelakie aplikacje, falbanki i paski, które znajdują się na wysokości talii i biustu optycznie zaokrąglą sylwetkę.Najlepsze modele to te , mktóre mają obcisłą górę i rozkloszowany dół, . Ś Należy unikać prostych i klasycznych strojów.
GRUSZKA to sylwetka, gdzie najcięższą partią jest dół. Panie o tej sylwetce mają szerokie, kobiece biodra, mocno zaokrąglone uda, a także wąskie ramiona i mały lub średni biust. Całą uwagę skupiamy na górnej części ciała. Nalezy odsłaniać ramiona i dekolt. Dobrze sprawdzą się falbany i drapowania od pasa w górę, ale tutaj unikamy żywych i ostrych kolorów , dużych wzorów. Bardzo ładnie sukienka kopertowa, koszulowa lub tunika. Idealny będzie dekolt V , a także fason wiązany w pasie.

Następny typ to PROSTOKĄT. Jest to sylwetka, w której jest bardzo zbliżona szerokość ramion i bioder, a zarzem brak wcięcia w talii. Określa się tą sylwtkę jako męską i dlatego musimy wybrać taką sukienkę , która doda kształtów im kobiecości i uwydatni biodra i podkreśli talię. Wszelakie aplikacje, falbanki i paski, które znajdują się na wysokości talii i biustu optycznie zaokrąglą sylwetkę.Najlepsze modele to te , mktóre mają obcisłą górę i rozkloszowany dół, . Ś Należy unikać prostych i klasycznych strojów.
Ostatni typ sylwetki to KLEPSYDRA. Jest to typ figury uważany za idealny. Tutaj to sylwetka proporcjonalna, kobieca z mocnym wcięciem w talii. Ta sylwetka to pełny, wydatny biust, proporcjonalne biodra i wąska talia. Unikajmy luźnych krojów, które ukrywają kształty.Idealna będzie sukienka z m ocno obcisłą górą , dopasowaną talią i dół w literę A .Sukienki o tym fasonie podkreślą figurę – uwydatniają biust, spłaszczają brzuch a wąska talia jest idealnie podkreślona. Sukienki z okrągłym, głębokim dekoltem to sukienki idealne dla tej sylwetki.
Musimy pamiętać równiez wybierając sukienkę do sylwetki nie można pominąć także rodzaju materiału, z którego jest wykonana. Dzianinowe, lejące się sukienki są odpowiednie dla figury w której chcemy ukryć niedoskonałosci i je zamaskować. Podkreślają atuty, które chcemy wyeksponować. Miękki materiał swobodnie ukrywa te niedoskonałości, nie obciska i daje poczucie wygody. Natomiast skóra, zamsz, wełna czy jeans to kategoria „ciężkich” materiałów , które optycznie mogą dodać kilogramów. Tak samo jest jest w przypadku materiałów błyszczących się oraz tych z widoczną faktuirą. Nie trzeba z nich rezygnować, jeżeli odpowiednio dobierzemy fason i model sukienki.
Mamy jednocześnie sylwetki z duzym bądż malym biustem. I tutaj też wazne jest dopasowanie odpowiedniego fasonu sukienki.Wybierając idealną sukienkę do figury z małym biustem trzeba zwrócić uwagęiż im więcej dzieje się na górze fasonu tym lepiej . Wszelakie zdobienia, falbanki, aplikacje, powodują, że mały biust wydaje się optycznie większy. Idealny fasonem sukienki dla pań z dużym biustem musi leżeć dobrze zarówno w biuście jak i na biodrach. Powinien być on dopasowany w biuście i zwężane w talii. Fason w w kształcie litery A i z dekoltem w V będzie leżał odpowiednio.. Panie o dużym biuście nie powinny wybierać sukienek z zabudowaną górą i aplikacjami.To optycznie powiększy biust i sprawi, że sylwetka będzie wyglądała na bardzo ciężką. Także reasumująć zamiast skupiać się na mankamentach swojego ciała, spróbować je polubić i nauczyć się dobierać ubrania do swojego typu figury i wtedy będziemy czuły się w nich swobodnie oraz pięknie.